آن جراحی پزشکی درمانی بهداشت فرانسه

آن: جراحی پزشکی درمانی بهداشت فرانسه کیارستمی عمل جراحی آقای کیارستمی عباس کیارستمی

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری غیبت دکتر معالج عباس کیارستمی در مرحله اولیه درمان تخلف بوده است

قائم‌مقام وزیر بهداشت غیبت دکتر معالج عباس کیارستمی را در مراحل اولیه درمان این کارگردان تخلف دانست و گفت: درست است که قسمتی از پرونده آقای کیارستمی مربوط به اق

غیبت دکتر معالج عباس کیارستمی در مرحله اولیه درمان تخلف بوده است

غیبت دکتر معالج عباس کیارستمی در مرحله اولیه درمان تخلف بوده است

عبارات مهم : جراحی

قائم مقام وزیر بهداشت غیبت دکتر معالج عباس کیارستمی را در مراحل اولیه درمان این کارگردان تخلف دانست و گفت: درست است که قسمتی از پرونده آقای کیارستمی مربوط به اقداماتی است که در فرانسه برایشان انجام شده است ولی شرایط می توانست به گونه ای پیش رود که آقای کیارستمی نخواهد به فرانسه برود.

به گزارش ایسنا، دکتر ایرج حریرچی در مراسم سالگرد عباس کیارستمی گفت: ما یک سری پرسشها داریم با عنوان عوارض ناخواسته که مرتبط با کارها پزشکی و غیر قابل آینده نگری هستند. در عین حال یک نوع خطای پزشکی هم داریم که اتفاقات ناخواسته و قابل پیشگیری پزشکی را مشمول بر می شود. یک سری اتفاقات نیز قصور یا سوءرفتار حرفه ای که دکتر با نیت تعمدی اقداماتی را که نباید انجام می دهد یا برعکس.

غیبت دکتر معالج عباس کیارستمی در مرحله اولیه درمان تخلف بوده است

وی افزود: باید توجه کرد که در این موارد وزارت بهداشت به عنوان ناظر کلی عمل می کند ولی هیچ اختیاری در زمینه صدور حکم قضایی ندارد. بنابراین جهت پیگیری به خطاها یا قصور پزشکی باید به نظام پزشکی یا قوه قضاییه و در دادگاه های پیگیری به جرائم پزشکی مراجعه کرد که پزشکی قانونی نیز کارهای کارشناسی قوه قضاییه را در این موارد انجام می دهد. در پزشکی قانونی در مرحله اول یک قاضی حکم را صادر می کند ولی اگر این حکم با اعتراض مواجه شود کمیسیون هایی با تعداد افراد زیاد روی آن تجدید نظر می کنند که راجع به پرونده آقای کیارستمی در نهایت یک کمیسیون یازده نفره نظر می دادند.

قائم مقام وزیر بهداشت با بیان این که در نظام پزشکی شکایتی از طرف خانواده کیارستمی راجع به پرونده وی انجام نشده بود، گفت: بر این اساس وزیر بهداشت به عنوان مدعی العموم شکایتی را در این شرکت طرح کرد که در نظام پزشکی پایتخت کشور عزیزمان ایران بزرگ مورد پیگیری قرار داده شد و دکتر معالج آقای کیارستمی محکوم شد که البته به حکم اعتراض کردند.

قائم‌مقام وزیر بهداشت غیبت دکتر معالج عباس کیارستمی را در مراحل اولیه درمان این کارگردان تخلف دانست و گفت: درست است که قسمتی از پرونده آقای کیارستمی مربوط به اق

حریرچی با تاکید بر این که وزارت بهداشت هیچ اختیاری جهت صدور حکم ندارد و این اختیار در حوزه قوه قضاییه، نظام پزشکی و پزشکی قانونی هست، گفت: بنا بر درخواست وزیر بهداشت با مسوولین این شرکت ها گفت وگو کردیم و به آنها گفتیم که در این مراسم شرکت کنند و مراحل کار را توضیح دهند. در این میان با وکلایی هم مشورت کرده ایم. از طرفی ما معذوریت داریم که علیه فرد دیگری حکمی را به طور عمومی اعلام کنیم مگر این که قاضی تشخیص دهد.

وی در بخش دیگری از صحبت هایش به مراحل درمان آقای کیارستمی اشاره و اظهار کرد: آقای کیارستمی به علت احساس ضعف، بی حالی، کم خونی و غیره در بیمارستان خوابیدن شدند. راجع به عمل جراحی ارزش باید بگویم که جهت انجام عمل جراحی باید آمادگی و وقت بیشتری می داشتند و هم باید حمایت های پزشکی و غیر پزشکی بیشتری از ایشان می شد. بالاخره آقای کیارستمی با تشخیص بیماری پولیپ روده مورد عمل جراحی قرار گرفتند و بعد از این که به روش لاپاروسکپی مورد جراحی قرار گرفتند تا تاریخ ۲۰ اسفندماه ۹۴ افت فشارخون داشتند و میزان غلظت خونشان پایین بود. بعد از آن جهت جلوگیری از خونریزی داخل شکم مجدداً مورد عمل جراحی قرار گرفتند. در این موارد عمل جراحی به دو علت انجام می شود یکی به علت اختلالات انعقادی یا به علت اختلالات رگ ها.

قائم مقام وزیر بهداشت ادامه داد: آن چه در بررسی ها ادعا و تایید شده است این است که رگ خونریزی دهنده مختل شده است بود و به همین علت جراحی دوم روی آقای کیارستمی انجام شد. حال نمی توان گفت که آیا این عمل سر وقت بوده است یا خیر آیا که من در مقام صدور حکم نیستم. البته حکم احکام اولیه انشاء شده است و با شرح جهت خانواده کیارستمی اعلام شده است هست. البته دادگاه اعلام کرده است که جراحی دوم آقای کیارستمی با تاخیر انجام شده است و علت بروز عوارض هم همین تاخیر بوده است.

غیبت دکتر معالج عباس کیارستمی در مرحله اولیه درمان تخلف بوده است

حریرچی با بیان این که یکی از عوارض اعمال جراحی طولانی التهاب کیسه صفراست، گفت: این عارضه در آقای کیارستمی رخ داده و بعد از آن هم دچار عفونت در ناحیه کیسه صفرا شدند و طی یک عمل جراحی دیگر متوجه شدند که هالب سوراخ شده است است که در عمل دیگری ترمیم شد.

وی ادامه داد: بعد از این عنوان ما از شرایط ایشان مطلع شدیم و این زمانی بود که ایشان در اوضاع بسیار نامناسبی به سر می بردند. بنابراین ما عالی ترین کارها را با یک تیم درمانی نیرومند برایشان انجام دادیم. در آن وقت شرایط آقای کیارستمی به گونه ای بود که من هر روز آماده شنیدن یک خبر بد بودم ولی خدا کمک کرد در این مرحله اتفاق بدی نیفتاد و توانستیم ایشان را به شرایط خوبی برسانیم.

قائم‌مقام وزیر بهداشت غیبت دکتر معالج عباس کیارستمی را در مراحل اولیه درمان این کارگردان تخلف دانست و گفت: درست است که قسمتی از پرونده آقای کیارستمی مربوط به اق

قائم مقام وزیر بهداشت همچنین گفت: قسمت بد عنوان این بود که علی رغم مخالفت همه ما آقای کیارستمی تصمیم گرفتند که به فرانسه بروند. در این زمینه شخصاً با سفیرمان در فرانسه تماس گرفتم و نهایتاً ایشان در بیمارستانی خوابیدن شدند و کارها مورد نیاز برایشان انجام شد. البته ما از کارها پزشکی در فرانسه به طور رسمی اطلاعی نداریم ولی تا این که یک روز ۴ صبح به ما اطلاع دادند که آقای کیارستمی فوت شده است است.

حریرچی تصریح کرد: یکی از مسائلی که در این پرونده مطرح شد غیبت چند روزه دکتر معالج آقای کیارستمی در مراحل اولیه درمان ایشان بود. راجع به این مساله باید بگویم که این که دکتر معالج کارش را به دیگری سپرده و از انجام درمان فاصله گرفته هست، تخلف تلقی شده است هست. مساله مهم این است که درست که آقای کیارستمی در فرانسه فوت شدند و یک قسمت کار مربوط به کارها پزشکان در فرانسه می شود ولی باید بدانیم که شرایط می توانست به گونه ای پیش رود که ایشان نخواهند به فرانسه بروند.

غیبت دکتر معالج عباس کیارستمی در مرحله اولیه درمان تخلف بوده است

وی در پاسخ به سوالی راجع به وظیفه وزارت بهداشت در قبال این پرونده ها گفت: یکی از ضعف های مهم قانون ما این است که تولیت سلامت بر عهده وزارت بهداشت است و افکار عمومی هم از وزارت بهداشت پاسخ می خواهد که البته در دوره فعلی وزارت بهداشت خود را پاسخگو می داند ولی این در حالی است که ما در وزارت بهداشت کمترین اختیار را داریم و تنها می توانیم بر موسسات پزشکی نظارت و با آنها برخورد کنیم ولی هیچ اختیاری نداریم که رأساً حکمی را صادر کنیم.

قائم مقام وزیر بهداشت افزود: ۹۵ درصد از نظارت بر نظام پزشکی درونی است و قسمتی از آن هم بر عهده شرکت بازرسی کشور واقع شده است است و وزارت بهداشت اختیار قابل توجهی در نظارت به شرکت نظام پزشکی ندارد. راجع به اجرای حکم هم ما هیچ وظیفه قانونی نداریم ولی به علت حساسیت افکار عمومی این کار را انجام می دهیم.

واژه های کلیدی: جراحی | پزشکی | درمانی | بهداشت | فرانسه | کیارستمی | عمل جراحی | آقای کیارستمی | عباس کیارستمی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs